Перед тим, як розраховувати кількість розчину, потрібного для кладки цеглини, необхідно сфокусувати увагу на видах і особливостях розчинів, які популярні в сучасному спорудженні будинків.

На сьогодні організації використовують не один розчин і суміш для того, щоб споруджувати стіни. Але пильність втрачати не варто. Не секрет, що іноді нелегко буває визначитися з вибором суміші кладки під той або інший матеріал стін. Головне, що треба враховувати і знать - це функції продукту і його властивості.

Слід поговорити про розчини кладок, які призначені для лицьової цеглини і про те, що важливо знати при їх купівлі.

Розчин кладки - це базовий елемент кладки цеглини і переймає на себе усе навантаження від кладки, яка лежить згори. Марка міцності розчину для цегляного укладання вибирають на основі марки самої цеглини.

Марка розчину

Марка розчину має бути ідентична або така ж, як марка міцності цеглини. Це є основним правилом, яке сприятиме рівномірному розподілу навантажень в тій конструкції стіни, яка будується. Іншими словами, немає сенсу у веденні кладки на розчині, марка міцності якого сильно перевищує марку міцності цеглини. Міцність розчину в кладці на стискування і міцність зчеплення розчину з поверхнею цеглини говорять про міцність усієї будови.

Розчин кладки, призначений для облицювальної цеглини, робиться як готові сипкі суміші, що під час застосування розчиняються водою в пропорції. Це усе треба для того, щоб консистенція і прочностные характеристики підсумкового розчину відповідали заявленим.

Розчини кладок

Підбір розчинів кладок залежить від поглинання води облицювальною цеглиною. Водопоглащением називають здатність матеріалу вбирати вологу і звільнятися від неї без втрати своїх характеристик міцності. Приміром, для клінкерної цеглини з низьким відсотком поглинання води (не більше 6 % згідно з Гостом 530-2012) не можна використати розчини з високою віддачею води. Далі, при веденні кладки на подібному розчині, фасад тектиме унаслідок того, що цеглина не здатна вбирати в себе ту вологу, яку йому віддає розчин для загальної роботи.

Зараз великою популярністю користуються кольорові розчини для кладки, за допомогою яких можна скорочувати тимчасові і грошові витрати на розшивання швів кладки з цеглини. Не рекомендовані кольорові розчини кладок, які отримали в польових умовах з додаванням різних пігментів і барвників. Барвники низької якості по витіканню часу будуть вимиті з розчину із залишенням розлученням на фасаді.

Лінійки розчинів для кладки

Необхідно розглянути лінійку розчинів для кладки Quick-Mix:

  • VK 01 - розчин для сильно водопоглащающего цегли, водопоглащение якого в діапазоні від 8 до 10%;
  • VK plus - розчин для екстремально водовбирним цегли, водопоглащение якого не більше 10%;
  • VM 01 - розчин для слабо водопоглинаючої цегли, водопоглащение якого близько 3-8%;
  • VZ 01 - розчин для лицьової цегли, який не поглинає воду і показники якого від 2 до 5%.

Так, порівнявши характеристики цегли і розчину, стає можливим підбір найбільш вірного рішення. Варто згадати про використання протиморозних добавок і пластифікаторів, за допомогою яких можна збільшити живучість розчину при мінусових температурах взимку.

Різні добавки у результаті можуть привести до повторних высодам на фасаді, навіть якщо їх видалити певним розчином. У практиці будівництва неуважні фахівці використовують звичайну сіль для того, щоб прискорити процес будівництва. Спеціально для того, щоб вести роботи кладок при температурі в мінус, є готові зимові розчини з добавками, в яких неможливі высол і витрати часу.

Наприклад, серед кладок розчинів Quick-Mix для облицювальної цегли є такі види:

  • VK 01 - Зимовий (для проведення робіт з кладки з температурою від -10 до 5 градусів);
  • VM 01 - Зимовий (для проведення робіт з кладки з температурою від -10 до 5 градусів);
  • VZ 01 - Зимовий (для проведення робіт з кладки з температурою від -10 до 5 градусів).

Після того, як виберуть потрібний тип розчину, розрахунок його кількості на необхідний об'єм робіт зробити неважко. В основному унаслідок того, що виробники вказують витрату суміші на квадратний метр кладки, який залежить від типоразмера цеглини в технологічних картах і на упаковках продукту. Витрата вказана для ідеальних умов, не враховуючи втрати розчину при кладці, залишків в міксері і інших чинників.

Таблиця відповідає VK 01.

Технічна інформація (температура повітря + 20 градусів, відносна вологість повітря 60%)

Для того, щоб більш точно визначити витрати розчину, потрібно перед будівництвом зробити пробну кладку.