Кроквяна система - це базова несна конструкція даху. Зовні схожа на скелет, вона складається з дерев'яних елементів - балок, брусьоев, дощок і так далі. Усі складові такої системи знаходяться в тісній взаємодії і відповідають за просторово-геометричну незмінність і твердість загальної конструкції.

Не має значення, працюємо ми із звичайним, простим дахом або формуємо складний дах, що містить не один елемент і форми. Будь-яка конструкція має бути міцною і надійною і зробленою на совість. Необхідно ознайомитися з основними елементами кроквяної системи для того, щоб краще розуміти, про що йде мова.

Так, крокви по конструкції розділяють на наслонные і висячі.

 

Похилі кроквяна система

Така система застосовується в будівлях, які мають проміжну несучу стіну.

 

Висяча кроквяна система

Спирається кроквяні ніг здійснюється виключно на зовнішні стіни будівлі.

Під час побудови складних і великих стропильних систем, в яких - велика кількість дерев'яних елементів, потрібно нарощувати кроквяні ноги до необхідної довжини. Це необхідно через обмеженість довжини пиломатеріалів, які поставляє завод.

 

Типи зрощування крокв

Поговоримо про типи зрощування крокв:

  • Зрощення крокв шляхом з'єднання встык. Для того, щоб з'єднати дві стропилы, треба відрізувати кінці крокв під кутом 90 градусів. Кут має бути саме таким, тому що важливо не допустити прогину в місці з'єднання двох частин крокви. Сполучати елементи необхідно за допомогою кріпильного елементу з металу. Також можливо використати накладки з дощок. Щоб посилити силу стику крокв, з двох сторін застосовують накладки з домок, прибиваючи їх в шаховому порядку.
  • Нарощування крокв шляхом косого прорубу. Відбувається все так: дотичні кінці крокв підрізають під кутом 45 градусів і з'єднуються між собою. Закріплення відбувається за допомогою болта діаметром від 12 до 14 мм
  • З'єднання крокв внахлест. Подовження крокв цим способом здійснюється так: дерев'яні елементи накладають один на один, роблячи нахльостування в один метр і більше. Тут не важлива точність при зрізі торців крокв. Елементи, що далі сполучаються, прибивають цвяхами в шаховому порядку. Можна замість цвяхів узяти шпильки і закріплювати їх гайками і шайбами з двох сторін.

При формуванні карнизних звисів даху, якщо не вистачає довжини основний кроквяної ноги, на їх кінці монтуються дошки ( «Кобилки»). Враховуйте, що довжина схилу покрівлі повинна бути не менше 40 см і навіть до 60 см (в ряді випадків).

Вдалого будівництва!